Akik a közösségi médiából tájékozódnak, nagyobb valószínűséggel hiszik el az új koronavírussal kapcsolatos összeesküvés-elméleteket, valamint a kockázati tényezőkről és a megelőzésről szóló tévhiteket is – derült ki egy 21 ezres minta alapján készített augusztusi amerikai felmérésből.
A Snapchat-használók 28, az Instagram-használók 23, a Wikipédia-olvasók 25 százaléka adott hitelt a Covid-19-cel kapcsolatos téves információknak – állapították meg a Northwestern, a Harvard, a Northeastern és a Rutgers Egyetem kutatói. A megkérdezetteknek abból a nyolc százalékából, akik az előző 24 órában a Messengeren kaptak híreket, 26 százalék volt hajlamos elhinni a hamis állításokat. A résztvevőknek abból a négy százalékából, akik WhatsAppot használtak, 31 százalék hajlott erre – foglalta össze a kutatás eredményeit a távirati iroda.
Ezzel szemben azok közül kerültek ki legalacsonyabb arányban, csupán 11 százaléknyian a hamis információkban hívők, akik helyi televíziók híradóiból, helyi lapokból vagy hírportálokról tájékozódtak.
(index.hu)
Project financing program Project financing program. We offer flexible financing for various projects by following the usual (...)
Szüksége van sürgős kölcsönre? Meg kell szerveznie a pénzügyeit? Hitelre van szüksége a tiédhez Otthon, vállalkozás, (...)
SÜRGŐS MAGÁNHITEL KÖZÖTT Jó napot, Jose Manuel - Borondi vagyok, legális és megbízható hitelező. Világos és könnyen (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek