Noileg
2025. február 23.,  Alfréd napja
árfolyam:
1 euro = 4.9773 RON
1 dollár = 4.7543 RON
100 forint = 1.2294 RON

A kínai BeiDou már sokkal többet tud, mint az amerikai GPS

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

A Global Times kínai lap szerint Kína globális együttműködések iránti nyitottságát bizonyítja a BeiDou navigációs műholdrendszer széleskörű terjedése a világban. Tavaly júliusban jelentették be a BDS-3 globális navigációs rendszer üzembehelyezését, melyet azóta már a világ országainak és régióinak több mint felében alkalmaznak. Kína pedig folyamatosan együttműködik minden lehetséges partnerrel és országgal annak érdekében, hogy elősegítse a navigációs műholdrendszerek (BDS) építését és a BDS ipar fejlesztését.


Az első fontos kínai BDS eseményen mutatták be a hazai navigációs alkalmazást

Szeptember közepén a BDS-alkalmazások első nemzetközi csúcstalálkozóján mutatták be kínai vállalatok a BeiDou nevű hazai fejlesztésű navigációs műholdrendszert. Az innováció alapötletét az amerikai fejlesztésű GPS rendszer adta, melyhez a BeiDou gyorsan felzárkózott, ma már jóval pontosabb annál. 

Ahogy azt Csen Gucang, a Kínai Műholdas Navigációs Hivatal igazgatóhelyettese a China Daily újságírójának elmondta,

a BeiDou a szabványos navigációs, helymeghatározási és időmérési szolgáltatás mellett segíti a globális és regionális szöveges üzenetekkel (SMS) történő kommunikációt, a nemzetközi keresési és mentési szolgáltatásokat, a pontos helymeghatározást, valamint műholdas alapú és földi kiterjesztett valósággal kapcsolatos virtuális szolgáltatásokat is kínál.

A nagy pontosságnak köszönhető, hogy már 10 Boeing 737-800 típusú repülőben is megtalálható a rendszer, amely elveszett turisták megtalálásában és vészhelyzetek kezelésében is nagy segítséget jelent a kelet-kínai Jiangxi tartományban. 

A BeiDou tudása már meghaladja a GPS képességeit

A BeiDou tervezése még 1980-ban kezdődött meg, alig hét évvel az amerikai GPS elindítása után, és 2000-ben indult el a projekt megvalósítása. A több mint két évtizedes BDS-3 konstellációs hálózat mára 55 műholdból áll, amelyeket három különböző pályamagasságra telepítettek. Xiang Ligang független távközlési elemző kiemelte a Global Times cikkében, hogy a BeiDou rendszer kétirányú kommunikációt biztosít, azaz nem csak a földi eszközök tudnak adatokat fogadni, mint a GPS esetében, hanem a műholdak is fogják azokat a jeleket, amiket az eszközök feléjük sugároznak. 

Ligang szerint

ez a funkció, valamint az a tény, hogy a BeiDou lényegesen nagyobb felbontásra képes, mint a többi hasonló navigációs rendszer, garancia a sikerre és így a kínai innováció népszerűsége és piaci részesedése hamar elérheti a GPS szintjét.

Az elemző ugyanakkor arra figyelmeztet, hogy ennek a sikernek a geopolitikai feszültségek állhatják útját, mivel számítani lehet arra, hogy egyes tengerentúli országok megpróbálják kizárni a BeiDout a piacról, éppen úgy, ahogyan azt a kínai Huawei céggel tették. 

(mandiner.hu)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Szüksége van sürgős kölcsönre? Meg kell szerveznie a pénzügyeit? Hitelre van szüksége a tiédhez Otthon, vállalkozás, (...)

SÜRGŐS MAGÁNHITEL KÖZÖTT Jó napot, Jose Manuel - Borondi vagyok, legális és megbízható hitelező. Világos és könnyen (...)

HITEL MINDENKINEK Helló, ROMHANYI ANIKO vagyok, legális és megbízható hitelező. kölcsönöket kínálok. (...)

adj fel hirdetést
Noileg
tmh
GaGa
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek