1 dollár = 349.3503 RON
100 forint = 0.0547 RON

Gyõzelemmel kezdte a bajnokságot a nagybányai HCM

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Biztos, nagyarányú gyõzelemmel indított a bajnoki második helyezett nagybányai HCM. Az új edzõ, Aurelian Rosca és Ioan Bãban megújított keretében a „régiek” mellett Munteanu, Tãnãsie, Perianu, Jezic, Preda, Zamfirescu, Vizitiu kapott szerepet az elsõ mérkõzésen.

Igéretes teljesítményt nyújtottak, mégha a vendégcsapat – a kolozsvári U Alexandrion – a látottak alapján nem bizonyult egy súlycsoportbélinek.

A mérkõzést elejétõl a végéig a hazaiak irányították olyannyira, hogy az elsõ félidõ végén 8 gólos hazai elõnnyel (19-11) tértek szünetre a csapatok.

A második félidõ még élvezetesebb játékot hozott: a kapuban  Munteanu és Dumanska remekelt, a mezõnyben Nechita és Jezic brillírozott, elõbbi kilenc, utóbbi hat gólt dobott, amely jó elõjel a következõ komolyabb megmérettetésekhez.

HCM: Munteanu (9), Dumanska (8) - Oltean (1), Geiger (3), Tanasie (4), Szûcs, Abbingh (4), Perianu (3), Ardean-Elisei (4), Jezic (6), Tatár, Preda, Zamfirescu, Nechita (9), Vizitiu (1)

U Alexandrion: Enache (2), Prodan (3), Mazarean (3) - Paraschiv (3 ), Severin, Valean (1), Dindiligan (3), Ivan, Chintoan (4), Vasiliu, László (3), Biris (8), Petrus (1), Popa (3), Boian .

Lapzárta után játszották – ugyancsak hazai pályán – a HCM – Magura Cisnãdie mérkõzést. Eredmény: 39-28 (19-15).