Románia azon kevés országok egyike az Európai Unióban, amely képes 2026-ban vagy 2027-ben elérni az energiafüggetlenségi célkitűzését, de ehhez az összes rendelkezésére álló európai finanszírozási forrást fel kell használnia - jelentette ki csütörtökön Winkler Gyula európai parlamenti képviselő.
'Fel kell gyorsítanunk a beruházásokra lehívható európai források felhasználását, különösen azokét, amelyek környezetvédelmi célokat szolgálnak' - mondta dévai sajtótájékoztatóján az RMDSZ-es politkus.
Winkler emlékeztetett arra, hogy Kadri Simson energiaügyi európai biztos a múlt héten Strasbourgban ismertette az azonnali intézkedéseket is magába foglaló REPowerEU uniós tervet az energiaválság hatásainak enyhítésére.
Ez a terv lehetővé teszi Románai számára, hogy továbbra is használja a szenet az energia előállítására, tekintve, hogy az Európai Unió legújabb célkitűzése nullára csökkenteni 2030-ra az Orosz Föderációtól való energiafüggőségét - magyarázta az RMDSZ-es EU-képviselő, aki szerint az energiaforrásokban gazdag Románia előnnyel indul az energiafüggetlenség elérésében.
A REPowerEU előírásai szerint az unió összes tagállamának október elejéig fel kell töltenie a gáztárolási kapacitása 90 százalélát, hogy megbirkózzon a következő téllel.
Jelenleg az EU kőolajimportjának 25 százaléka, a földgázimport 45 százaléka és a szénimport szintén 45 százaléka érkezik Oroszországból, és ez a nagyfokú függőség Winkler szerint kiszolgáltatott helyzetbe taszítja az uniót. 'Ezért van szükség az energetikai átállás finanszírozását és a kiszolgáltatottság csökkentését biztosító programokra, amíg a függőség megszűnik' - szögezte le az EP-képviselő.
(agerpes.ro)
INVESTMENT FINANCE GROUP A közel 20 éves hosszú lejáratú hitelekre szakosodott Investment Finance Group társaság (...)
INVEST FINANCE GROUP A közel 20 éves hosszú lejáratú hitelekre szakosodott Investment Finance Group társaság (...)
Wahlstrom Oskar Prodám Rohypppnol 2mg, Rivotrill 2mg, Xanaax 2MG, Tramaddol 200mg, Diskrétní přímé (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek