December 3-ra halasztotta hétfőn a legfelsőbb bíróság Liviu Dragnea szociáldemokrata pártelnök fellebbviteli perének első tárgyalását. A képviselőházi elnököt alapfokon három év és hat hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélték a fiktív alkalmazások perében.
Liviu Dragnea nem jelent meg, két ügyvéddel képviseltette magát a tárgyaláson.
Három vádlott ügyvédje, köztük a Dragneaé benyújtotta a fellebbezés indoklását, a többi ügyvéd halasztást kért, hogy tanulmányozhassák a dokumentumokat. A bíróság december 3-ra tűzött ki újabb tárgyalási időpontot.
Toni Neacşu ügyvéd óvást emelt a bírói testület összetétele ellen, aminek elbírálását az ítélőtáblára hárította a bíróság.
A bíróság bejelentette, hogy egy magánszemély, Vasile Botomei, Dragnea jóváhagyása nélkül, fellebbezési indoklást nyújtott be.
A bírók kérdésére Botomei azt nyilatkozta, hogy nem ügyvéd, de van jogi doktorátusa, és azért kelt Dragnea védelmére, mert a PSD-elnök ügyvédei megállapodást kötöttek az ügyészekkel és a bírókkal.
A bíróság nem fogadta el a Botomei általa benyújtott dokumentumokat. Botomei utólag azt nyilatkozta az újságíróknak, hogy azért nyújtotta be a Dragnea védelmét szolgáló dokumentumokat, mert a pártelnök összes ügyvédje 'az ügyészséggel kötött titkos protokollum hatása alatt van és kettős vezérlés alatt dolgozik'.
A legfelsőbb bíróság épülete előtt mintegy ötvenfős, többnyire idős személyekből álló csoport gyűlt össze, amelynek tagjai szóváltásba keveredtek a #rezist mozgalom tagjaiból álló másik csoport képviselőivel. A Dragnea-párti csoport elhagyta a helyszínt, miután megtudták, hogy a PSD elnöke nem jelenik meg a tárgyaláson.
Liviu Dragneát első fokon három év és hat hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélték a Teleorman Megyei Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatósággal (DGASPC) kapcsolatos ügyben, hivatali visszaélésre való felbujtás miatt. A háromtagú bírói testületből két bíró támogatta ezt az ítéletet, a harmadik Dragnea felmentését kérte.
Az ítélet ellen mind az Országos Korrupcióellenes Ügyészség, mind a vádlottak fellebbezést nyújtottak be, ennek ügyében egy öttagú testület dönt majd.
A PSD és a képviselőház elnökét azért állította bíróság elé a DNA, mert 2006 és 2013 között, amikor a Teleorman megyei tanács, illetve a PSD megyei elnöke volt, állítólag az ő közbenjárására a megyei tanács költségvetéséből fizettek két olyan alkalmazottat, aki valójában nem a gyermekvédelmi igazgatóságnál, hanem a párt megyei szervezeténél dolgoztak.
(agerpres.ro)
Hello, most kaptam kölcsönt. Hello, most kaptam kölcsönt. Sziasztok, most kaptam kölcsönt Halaszgéza Miklósné (...)
Hitel ajánlat Hitel ajánlat komoly és gyors magánszemélyek között Finanszírozásra van szüksége (...)
Hello, most kaptam kölcsönt. Sziasztok, most kaptam kölcsönt Halaszgéza Miklósné fogorvostól, sok sikertelen (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek