A kormányzó PSD több képviselőjét is elveszítette, de állítólag több ellenzéki honatya az ő padsoraiba ül át.
Totális káoszt eredményezett a román belpolitikában, hogy Victor Ponta volt szociáldemokrata miniszterelnök Pro Románia nevű pártja több politikust is elszipkázott a kormány fő erejét adó Szociáldemokrata Párttól (PSD).
A bukaresti sajtó számításai szerint azzal, hogy a napokban öt PSD-s képviselő is átlépett az új pártba, a PSD-ből és a Liberálisok és Demokraták Szövetségéből (ALDE) álló koalíció elveszítette abszolút többségét az alsóházban. A képviselőházban 329 honatya ül, a többséghez 165 voks szükséges, viszont a PSD-ALDE jelenleg csupán 164 képviselővel rendelkezik.
Vagy ki tudja.
Gabriela Firea, a PSD alelnöke, Bukarest főpolgármestere ugyanis hétfőn este az Antena 3hírcsatornának nyilatkozva bejelentette: tudomása van arról, hogy az elmúlt napokban hét ellenzéki honatya is aláírta Liviu Dragnea PSD-elnök irodájában a PSD-be való belépésről szóló nyilatkozatot.
Sőt az sem kizárt, hogy még többen átlépnek, de ezt majd Dragnea jelenti be.
Szóval az biztos, hogy semmi sem biztos. Itt tart most a román parlament.
(foter.ro)
HITELEK SZERZŐDÉSI DÍJAK NÉLKÜL Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, becsületes, 1 órán belüli gyorskölcsönt nyújtó online (...)
HITELEK SZERZŐDÉSI DÍJAK NÉLKÜL Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, becsületes, 1 órán belüli gyorskölcsönt nyújtó online (...)
MAGÁN- ÉS NEM BANKI HITELEK Helló, ROMHANYI ANIKO vagyok, legális és megbízható hitelező. kölcsönöket kínálok. (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek