Folyóév végéig az ING megszünteti valamennyi hazai fiókját, átutalásokat kizárólag interneten végezhetnek majd az ügyfelek, s így nyithatnak majd számlát, igényelhetnek hitelt is.
A digitális szolgáltatások tekintetében a hazai bankok többsége együtt mozog a nemzetközi trendekkel, felkínálják a klienseknek az internetes átutalás, az érintőkártyával-, karpereccel- vagy telefonról végrehajtott fizetés lehetőségét.
A szakemberek a digitális banki szolgáltatások népszerűségének gyors növekedésére számítanak az elkövetkező időszakban. Véleményüket többek között arra alapozzák, hogy a Bankok Romániai Egyesületének az adatai szerint három év alatt a PIN kód beütése nélkül használható érintőkártyák száma is ugrásszerűen megnőtt, 1,5 millióról mintegy 3,5 millióra.
A szükség szintén sok embert fog rábírni az internetes bankolásra, mivel a hitelintézetek, költségeiket csökkentendő, egyre több kirendeltséget zárnak be. Ebben az ING jár az élen, mely a közelmúltban bejelentette, hogy az ősz folyamán valamennyi, még létező fiókját bezárja. Ezt követően az ügyfelek kizárólag a bank 600 automatájánal vehetnek majd fel, illetve fizethetnek be készpénzt, különféle valutákban, utalásokat pedig csak interneten végezhetnek.
A holland tulajdonban levő pénzintézetnél új szintre emelik a digitális ügyintézést, a számlanyitást vagy bankbetét létrehozását is el lehet majd intézni a számítógép előtt ülve, sőt lehetőség lesz hiteligénylésre is interneten keresztül. Az év elején az ING-nek még 33 fiókja volt az ország nagyvárosaiban.
Annak ellenére, hogy kevesebb időbe kerülnek, s olcsóbbak is, mint a klasszikus ügyintézés, idehaza egyelőre az ügyfelek közül nagyon kevesen élnek a banki digitalizáció adta lehetőségekkel. Az Európai Unió statisztikai hivatalának, az Eurostatnak az adatai azt mutatják, hogy 11 év alatt Romániában meghétszereződött azok száma, akik interneten keresztül intézik a banki ügyeiket.
Ez káprázatos fejlődésnek tűnik, valójában mégsem az, az internetes bankolás ugyanis a 16 és 74 év közötti lakosság csupán 7 százaléka használja. A vizsgált időszakban egy olyan év is volt, 2012, amikor a felhasználók aránya csökkent, 4-ről 3 százalékra. Tavaly 2 százalékos volt a növekedés 2016-hoz képest. A jelenlegi 7 százalék nagyon kevés, figyelembe véve, hogy a hazai háztartások közel 70 százalékában van internet. További furcsaság, hogy az internettel rendelkező ügyfeleknek körülbelül a fele rendszeresen ellenőrzi, hogy mennyi pénz van a számláján, ám semmiféle digitális tranzakciót nem végez.
Az internetes bankolás terén utolsó előtti helyen állunk Európában, mint sok más területen, ebben is csak Bulgáriát előzzük meg, ahol a lakosság 5 százaléka használja a szolgáltatást. A banki digitalizáció éllovasa Izland, ahol az emberek 93 százaléka kizárólag interneten intéz pénzügyi tranzakciókat. Az élbolyban kizárólag gazdag északi országok tanyáznak: Norvégia (92 százalék), Dánia (90 százalék), Hollandia (89 százalék), Finnország (87 százalék) és Svédország (86 százalék). Az uniós tagországok átlaga 51 százalék.
A bank rövidesen nem egy hely lesz, hanem egy cselekvés, jelentette ki néhány éve megjelent egyik könyvében Brett King, az íróként is közismert ausztrál bankár. A szakember a hitelintézetek digitalizációjára utal, amely egyre kevésbé teszi szükségessé, hogy az ügyfél átlépje egy bankfiók küszöbét.
maszol.ro
Hello, most kaptam kölcsönt. Sziasztok, most kaptam kölcsönt Halaszgéza Miklósné fogorvostól, sok sikertelen (...)
Hitel ajánlat Hitel ajánlat komoly és gyors magánszemélyek között Finanszírozásra van szüksége (...)
Hitel ajánlat Hitel ajánlat komoly és gyors magánszemélyek között Finanszírozásra van szüksége (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek