crin
2025. április 22., kedd Csilla napja
árfolyam:
1 euro = 4.9773 RON
1 dollár = 4.3756 RON
100 forint = 1.2211 RON

A romániaiak több mint 80 százaléka ellenzi a menekültek befogadását

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

A romániaiak több mint 80%-a ellenzi, hogy menekültek telepedjenek le az országban – derült ki az Adevărul megrendelésére az Inscop közvélemény-kutató felméréséből.


A megkérdezettek 75,6%-a a párizsi terrortámadások következtében úgy gondolja, hogy sem Romániának, sem a többi európai országnak nem kellene a Közel-Keletről érkező személyeket befogadnia. 

A megkérdezettek csupán 16%-a mondja azt, hogy az európai országoknak a továbbiakban is be kellene fogadniuk a bevándorlókat, menekülteket, 8,4% nem tudott vagy nem akart válaszolni. Változott a romániai polgárok véleménye a népvándorlás okáról is. 

Amíg szeptemberben 41,7% a migráció okaként a Közel-Keleten zajló háborút nevezte meg, addig most csak 35% válaszolta ezt. 33,1% szerint szervezett csoportokról van szó, amelyekről úgy gondolják, hogy azért érkeznek, hogy destabilizálják Európát. 

19,1% szerint olyan migránsokról van szó, akik az országukban dúló szegénység miatt indultak útnak, 5,4% válaszolta azt, hogy ezek a bevándorlók egyszerűen csak szívesebben élnének az Európai Unió területén.

erdely.ma

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


crin
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Valódi online hitel minden rászorulónak Jó napot kívánok, Forduljon hozzánk valódi online kölcsönért, pénzügyi helyzetétől (...)

Půjčku můžete získat od 40 000 Kč do 30 000 000 Kč Dobrý den, hledáte legálního a spolehlivého věřitele? Potřebujete půjčku? Potřebujete (...)

RUGALMAS HITELEKET KÍNÁLUNK Helló, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős pénzügyi (...)

adj fel hirdetést
Rmdsz
tmh
GaGa
Reklam
Reklam
crin
banyavidek