Radikális változások történtek 2010-ben a korábban hullámzó magyar nemzetpolitikában – emelte ki a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Radikális változások történtek 2010-ben a korábban hullámzó magyar nemzetpolitikában – emelte ki a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára a Dr. Szász Pál tanulmányi ösztöndíj nyári gyakorlatának megnyitóján, hétfőn Budapesten. Potápi Árpád János azt mondta, a 2010 óta tartó kilencéves ciklust két részre lehet osztani. A kormány az első részben megteremtette a nemzetpolitika keretrendszerét – a többi közt határozatot hozott a nemzeti összetartozás napjáról és módosította a választójogi törvényt, hogy a határon túliak is tudjanak szavazni –, 2014-2015-től pedig a szülőföldön való boldogulás felé fordult.
A kormány célja, hogy a Kárpát-medence kulturálisan, gazdaságilag, továbbá az oktatás, az egészségügy és a média szempontjából egységes egészként működjön - hangoztatta az államtitkár. Az ösztöndíj lényege, hogy akik nem Magyarországon szereznek diplomát, azok is tisztában legyenek a magyar jogrenddel, szokásjoggal. Fontos ugyanis, hogy legyenek olyan jogászok, akik a magyar jogrend mellett ismerik az utódállamok szokásjogát is - tette hozzá. Az államtitkár közölte, az idén harmincan kaptak ösztöndíjat: 21-en Erdélyből, heten a Vajdaságból, ketten pedig a Felvidékről. Gál András Levente, a program ötletgazdája azt mondta, 2012 óta 177 ösztöndíjat osztottak ki. A programra folyamatos a túljelentkezés – fűzte hozzá.
Klenanc Miklós, a szakmai programot koordináló Budapesti Ügyvédi Kamara képviseletében arról beszélt, hogy a program tartalmas szakmai kapcsolatokat hoz létre a gyakornoki és a mentori oldalon egyaránt. A Dr. Szász Pál szülőföldi jogász ösztöndíjat 2012-ben alapította a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-vel és Budapesti Ügyvédi Kamarával együttműködve. Az ösztöndíj célja, hogy jól képzett, a nemzet iránt elkötelezett, a magyar és a többségi állam szerinti szaknyelvet egyaránt ismerő, mindkét országban tapasztalatokat szerzett jogászokkal rendelkezzenek a külhoni közösségek.
Az ösztöndíjat azon külhoni hallgatók nyerhetik el, akik szülőföldjükön jogi tanulmányokat végeznek és érdeklődnek a gazdasági jog iránt. A harminc ösztöndíjast év közben magyarországi ügyvédek folyamatosan segítik, tutorálják, a nyári gyakorlatukat pedig neves budapesti ügyvédi irodáknál töltik.
(mandiner.hu)
Gyors és komoly hitel ajánlat. Komoly és megbízható hitelajánlat 24 órás nem banki hitel. Szükséged van finanszírozásra (...)
Gyors és komoly hitel ajánlat. Komoly és megbízható hitelajánlat 24 órás nem banki hitel. Szükséged van finanszírozásra (...)
Szerezzen hitelt csalás nélkül Hogyan kaptam kölcsönt Miklósné Halaszgéza Pénzügy, csalók kezébe kerültem, amíg nem (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek