Fontolóra veszi a sztrájk meghirdetését a pedagógus sztrájkbizottság, ha a hétfői tárgyaláson néhány fontos kérdésben nem sikerül dűlőre jutni a kormánnyal.
Galló Istvánné a Pedagógusok Szakszervezetének vezetője a TV2-nek nyilatkozva elmondta: azért fontolgatják az egynapos sztrájk meghirdetését, mert az általuk összeállított 25 pontból sok van, amelyben közeledtek az álláspontok, néhány nagyon fontos kérdésben azonban nem látják a megegyezés lehetőségét.
A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) további működésének kérdésében például szeretnének tisztán látni.
A sztrájkbizottságot alkotó három szervezet egyikének vezetője utalt arra, hogy bár március 22-én bejelentették a Klik megszűnését, csütörtökön Lázár János, a Miniszterelnökség vezetője azt mondta, ebben az ügyben a kormány még semmiről sem döntött. Az intézmények fenntartása, az iskolaigazgatók jogköre alapkérdés a köznevelés működésének további sorsát illetően, ezért nem újsághírekre, nyilatkozatokra szeretnének hagyatkozni.
Hasonlóan fontos és vitás kérdés a pedagógusok és a tanulók munkaterhelése, valamint a szabad tankönyvválasztás. A leginkább problémás pont a tankönyvválasztás, mivel az iskolák tankönyvigényléseit április 1-jéig kell leadni. Azaz, a rendelésen már nem tudnak változtatni az iskolák.
888.hu
GYORS ÉS BIZTONSÁGOS HITELT KÉRJEN Helló, ROMHANYI ANIKO vagyok, legális és megbízható hitelező. kölcsönöket kínálok. (...)
GYORS ÉS BIZTONSÁGOS HITELT KÉRJEN Helló, ROMHANYI ANIKO vagyok, legális és megbízható hitelező. kölcsönöket kínálok. (...)
EXPRESS HITELT KERES? Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, becsületes, 1 órán belüli gyorskölcsönt nyújtó online (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek