Negyedik alkalommal emlékezünk meg szerdán a trianoni békeszerződés aláírásához kötődően a nemzeti összetartozás napjáról. Az érdeklődőket az ország több pontján sok program várja. A magyarországi parlamenti pártok is megemlékeznek az emléknapról.
A közigazgatási tárca tájékoztatója szerint a nemzeti rendezvény programjainak meghatározó gondolata ezúttal is a kultúra határon átívelő egysége, illetve az anyaországi és a külhoni magyarság kapcsolatainak erősítése.
Délelőtt a fővárosban a Magyarság Házában tartandó megemlékezésen Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes mondott ünnepi köszöntőt.
A magyar nemzet büszke lehet arra, hogy túlélte Trianont - hangsúlyozta Semjén Zsolt beszédében, kiemelve, hogy június 4-e a gyásznak, az emlékezésnek, a tanulságok levonásának és a büszkeségnek a napja.
Gyász, mert 1541, a régi magyar történelmi Magyarország összeomlása óta nem érte akkora tragédia a nemzetet, mint Trianonnal. A kormányfő helyettese ahhoz az emberhez hasonlította az országot, mint akinek mindkét lábát és a mindkét kezét levágták. Semjén Zsolt szerint az egyes nemzetrészek és az ottélő egyes emberek és családok története is a gyászról tanúskodik, hiszen sok millió honfitársunkat gyilkoltak meg, üldöztek el szülőföldjéről, vittek munkatáborokba, vették el vagyonát, vagy nyomorítottak meg, csak azért mert magyarnak született.
"Trianon nem volt szükségszerű"
Hiszen történelmünk egyik legnagyobb tragédiájára nem emlékezni nemzeti öngyilkosság lenne - mutatott rá. Kiemelte: évtizedeken keresztül nem lehetett a Trianon szót kiejteni, és nem lehetett az elszakított nemzetrészekről, területekről beszélni. Ennek következményeként tudta be, hogy még a rendszerváltás után is lerománozták az erdélyi magyarságot és ukránozták a kárpátaljai magyarokat.
Itt az ideje, hogy saját magunkban tudatosítsuk és világgá kiáltsuk azt az igazságtalanságot, ami akkor történt, ezt ugyanis rajtunk kívül senki nem teszi meg - jelentette ki Semjén Zsolt, aki szerint itt az ideje, hogy egy olyan "magyar emlékhelyet építsünk" amely emléket állít minden magyar szenvedésnek.
Tanulságként említette, hogy Trianon nem volt szükségszerű. Bekövetkeztének alapvetően többek között az volt az oka, hogy a nemzet nem volt egységes. A magyar hadsereg még képes lett volna az ország határait védeni, de Budapestről szétverték - mondta, majd Linder Béla akkor hadügyminiszter szavait idézte, miszerint "nem akarok több katonát látni." Semjén Zsolt szerint az etnikai határok megvédhetők lettek volna, de az országot, a magyar önbecsülést a nemzet iránt érzéketlen csoportok belülről szétverték.
A nemzetpolitikáért felelős tárca nélküli miniszter rögzítette: nem sok nemzet van, amelyik egy ilyen csapás után megmarad. Politikai és gazdasági csoda,amit gróf Bethlen István tett, ahogy néhány év alatt talpra állították az országot. A magyar nemzet büszke lehet arra, hogy túlélte Trianont - mondta.
- See more at: http://www.magyarhirlap.hu/buszkek-lehetunk-hogy-tuleltuk-trianont#sthash.mHOm8f09.dpuf
(magyarhirlap.hu)
Potrzebujesz pomocy finansowej? Potrzebujesz pomocy finansowej? W przypadku wszystkich potrzeb związanych z finansowaniem (...)
Potrzebujesz pomocy finansowej? Potrzebujesz pomocy finansowej? W przypadku wszystkich potrzeb związanych z finansowaniem (...)
Need financial help? Need financial help? For all your cash or loan financing needs, contact me so I can help (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek