Noileg
2025. január 06., hétfő Boldizsár napja
árfolyam:
1 euro = 4.9749 RON
1 dollár = 0.0432 RON
100 forint = 1.1992 RON

„Mi történne, ha az USA-ba érkező migránsok megindulnának az autópályán?”

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Ha nem is vezető helyen, de Amerikát is foglalkoztatja az európai migránsválság. Megyesy Jenőnek, Orbán Viktor miniszterelnök amerikai főtanácsadójának írását a neves konzervatív National Review és a liberális Denver Post közölte.


Megyesy úgy véli, hogy a szenzációhajhász média, a probléma érzelmi megközelítése késztette első sorban a politikusokat arra, hogy rövid távú megoldásokat keressenek. Pedig azt kellene vizsgálnunk, melyek a hosszú távú következmények, a hosszú távú megoldások – írja Megyesy.

A szerző tudja, mit jelent menekülni, táborban élni, várni a befogadásra, hogy legálisan lehessen belépni az Egyesült Államok területére, hiszen emlékszik saját ’56-os emigrálására. Ugyanakkor tanúja volt a magyarországi határnyitás eseményeinek is, amikor a máltai szeretetszolgálat önkénteseként ételt osztott. Látta, hogy a kamerák a gyerekeket mutatták, pedig a többség fiatalember volt, és tapasztalta, hogy a sajtó nem szentelt figyelmet a magyar önkéntesek munkájának.

A tudósítások egyoldalúsága miatt gyakran feledésbe merülnek az okok: a koherens európai bevándorláspolitika hiánya, az arab tavasz kudarca, a szír polgárháború –figyelmeztet Megyesy, majd hozzáteszi, hogy a Magyarországra érkezett bevándorlók száma elérte a 200 ezret; az arányokat tekintve ez annyit jelent, mintha Amerikába hirtelen 6,5 millió illegális emigráns érkezne. „Hogyan reagálna erre az Egyesült Államok? Az államok és a szövetségi szervek megengednék a bevándorlóknak, hogy ne működjenek együtt a hatóságokkal, hogy válogassanak, melyik államba akarnak utazni, hogy megzavarják a közrendet az autópályán és a közlekedési csomópontokon? Hogyan reagálnának az amerikai hatóságok, ha migránstömegek lépnék át a határt, és téglákkal, betontömbökkel dobálnák a rendőröket? Nem gondolkodnánk el azon, hogy belső biztonságunkat, a terroristaellenes intézkedéseinket gyengítené, ha migránsok százezreit engednénk be gyakorlatilag ellenőrzés nélkül, mint ahogy ezt az EU területén teszik? – kérdezi Megyesy, és arra figyelmeztet, hogy sok politikus könyörületesnek akar látszani, ezért nem veszi figyelembe a részleteket. Németország azzal, hogy befogadta a szíriai menekülteket, nyíltan felhívott a Magyarországon keresztül történő tömeges migrációra. Magyarország nem tesz mást, csak betartatja az uniós és a magyar törvényeket, amikor védi a határt, mégis azzal vádolják, hogy szívtelenül keménykedik a bevándorlókkal. Mióta számít a törvény betartatása keménykedésnek? – kérdezi a szerző, és rámutat, hogy mások mellett Franciaországnak, Spanyolországnak, Bulgáriának és természetesen az Egyesült Államoknak is van határvédelmi kerítése. Az illegális bevándorlás elfogadhatatlan – szögezi le Megyesy.

A legális menedekkérőket irgalmasan kell kezelni, de Európa nem fogadhat be milliókat, akik egy más kultúrából érkezve jobb életre vágynak. Magyarország befogadott keletnémet és román menekülteket 1989-ben, a délszláv háború elől menekülőket a ’90-es években, de akik most akarnak jönni, azok magasabb életszínvonalat keresnek Németországban és Svédországban. Európának és az Egyesült Államoknak erkölcsi kötelessége, hogy segítsen a szerencsétleneken saját hazájukban vagy a menekülttáborokban. „A táborokat élhetővé kell tenni, a polgárháborút be kell fejezni. De hol vannak a gazdag arab országok, amikor segítségnyújtásról van szó?” – kérdezi Megyesy Jenő.

„Minden országnak joga, sőt kötelessége, hogy megvédje határait, és eldöntse, milyen típusú társadalomban akar élni, mit kíván a következő nemzedékre hagyni. Nem kellene démonizálni azokat, akik fel merik vetni az olyan komoly problémákat, mint a kulturális különbségek, az ellenőrizetlen migránsok által elárasztott Európa képe. Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor kimondja azt, amit mások nem mernek kimondani. A politikai korrektség terrorja elnyomja a diskurzust. A nyílt vita és a szuverenitás a demokratikus államok fontos része. Európa jövője pedig a józan ítéleten, nem a média által felkorbácsolt érzelmi reakciókon múlik” – fejezi be irását Megyesy Jenő.

valasz.hu

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Szilárd és gyors segítség Hello mindenkinek! Ha vállalkozás indításához vagy tartozás törlesztéséhez hitelre van (...)

Patricia Kingsman A nevem Patricia Kingsman, 2025 új legális hitelezője vagyunk, és szeretnénk segíteni minden (...)

Mészáros Andrea A nevem Mészáros Andrea, Magyarországról származom, ezt az időt arra szeretném (...)

adj fel hirdetést
Rmdsz
ET
GaGa
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek