Franciaországban decemberben választások lesznek – még csak a régiókban, de várhatóan nagy fenekelést kapnak a kormányzó szocialisták. Az egyik legélesebb harc a Párizst is magában foglaló, központi Ile-de-France régióban várható, a Nicolas Sarkozy vezette jobboldali ellenzéki párt (Les Républicains) keményen beleállt a harcba. Egy hét eleji nagygyűlésen a félig magyar származású politikus a világ dolgairól is szót ejtett. A migránsválság ügyében fennhéjázó moralizálásig jutó francia baloldali kormánnyal szemben állást foglalt a legmegosztóbb témákban is – a mondanivaló a tapsviharból ítélve tetszett a népeknek.
„A kvótákról való vitatkozás abszurd: európai országok között önkéntes alapon – micsoda előrelépés – szétosztunk 120 ezer szerencsétlent, miközben nem százezrek, nem két-három millió, hanem tízmilliók gondolják, hogy Európában várják őket, pedig nálunk nincsenek meg a lehetőségek, a lakások, az állások. Ez kivételesen nagy hiba lenne.
Európa és Franciaország bűntudat-keltésében van valami mélységesen elviselhetetlen. Az elmúlt húsz évben nem volt a világra és a világ nyomorúságára nyitottabb kontinens, mint Európa, Európának nincs kitől és miért elfogadnia kioktatást nagylelkűségből. Elfelejtettem, hogy felróják bolgár, román, magyar barátainknak, hogy falat építenek. Tökéletesen megértem, hogy amikor valaki a berlini fal mögött élt Kelet-Németországban, nem tartja a falat megoldásnak. De ki engedheti meg magának, hogy megítélje ezeket az országokat, amelyeket elárasztanak külföldiek milliói, akik nem akarnak Romániában, Bulgáriában, Magyarországon maradni, de Németországba, Ausztriába, Franciaországba, Olaszországba, Spanyolországba akarnak jönni. Felróni ezen országoknak, hogy védik magukat és minket, elfelejtkezve arról, hogy az Egyesült Államok 3400 kilométer hosszú drótkerítést épített Mexikó felé, egyszerűen igazságtalan.
Isten a megmondhatója, mennyire szeretem az Egyesült Államokat, de ki mondhatja azt, hogy elmehet Amerikába munkavállalási engedély nélkül? Néhány évvel ezelőttig, Obama elnök mandátumának kezdetéig nem lehetett belépni Amerikába, ha az ember AIDS-beteg volt. Gondoljanak bele! Azt gondolják, hogy elmehetünk Japánba, Kínába vízum és annak bizonyítása nélkül, hogy meg tudunk élni? Azt gondolják, hogy Brazíliában, Argentínában tárt karokkal fogadják önöket mindenféle elvárás nélkül? Az igazság az, hogy csak Európában akarták elhitetni velünk, hogy a határok problémát jelentenek, miközben a határok azt jelentik: minden ország és minden kontinens megvédheti magát. Amikor nincs stabil, végleges határ, akkor Szíria, Afrika jelentős részének helyzetében találjuk magunkat. Mert a határ biztonságot ad, úgy, ahogy önök bérlőként vagy lakástulajdonosként önmagukban biztosan nyitnak ajtót a barátoknak és nem nyitják ki az ajtót a fenyegetésnek.
Én már 2012-től javasoltam Schengen 1 rendszerének felülvizsgálatát. Amikor azt mondtam, hogy be kell vezetni a határellenőrzést, még közülünk is volt, aki azt mondta: soha többet határt. Valóban?
Mi lennénk az egyetlen ország földön, amely nem döntheti el, ki érkezhet az ő területére és ki nem, miközben Afrika lakossága egymilliárdról kétmilliárdra nő hamarosan? Mindig igennel szavaztam Európára és politikai pályám végéig a harcom része lesz. De bocsánat! Az európaiak szabad európai mozgása nem jelenti azt, hogy minden nem-európai szabadon mozoghat és szabadon jöhet Európába!"
Bulgária persze már régen épített kerítést, Románia nem tervez ilyesmit (Victor Ponta talán még a dutyiból is ostorozza majd a nem européer megoldást), de ez a tévedés olyan, mint a macskanyelv nevű édességre kicsapódott kakaóvaj: nem csökkenti az élvezeti értéket.
valasz.hu
Szilárd és gyors segítség Hello mindenkinek! Ha vállalkozás indításához vagy tartozás törlesztéséhez hitelre van (...)
Patricia Kingsman A nevem Patricia Kingsman, 2025 új legális hitelezője vagyunk, és szeretnénk segíteni minden (...)
Mészáros Andrea A nevem Mészáros Andrea, Magyarországról származom, ezt az időt arra szeretném (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek