Az amerikai elnök és az észak-koreai vezető találkozott és kezet fogott a Koreai-félszigetet kettéválasztó demilitarizált övezetben. Ezt követően Trump első amerikai elnökként észak-koreai területre lépett. Mun Dzse In dél-koreai elnök korábban azt mondta, ez az esemény történelmi jelentőségű.
Nagy nap ez a világ számára - jelentette ki Trump a helyszínen újságíróknak, egyúttal bejelentette, hogy meghívja Kim Dzsongunt a Fehér Házba.
Az Egyesült Államoknak és Észak-Koreának maga mögött kell hagynia az ellenségeskedéssel teli múltat, és új fejezetet kell nyitnia a kétoldalú kapcsolatokban
- jelentette ki Donald Trump.
Az amerikai elnök nagyszerű barátságnak nevezte a Kim Dzsongunhoz fűződő viszonyát, amikor a két vezető a Koreai-félszigetet kettéválasztó demilitarizált övezetből néhány pillanatra észak-koreai területre lépett.
Az észak-koreai vezető bátor döntésnek nevezte, hogy Trump átlépett Észak-Koreába, majd megjegyezte:
Magunk mögött hagyjuk a múltat, és a jövőt építjük
Trump a csaknem egy órás találkozó után külön is beszélt a sajtónak a történtekről. Azt mondta, hogy Washington és Phenjan újrakezdi az észak-koreai nukleáris leszerelést célzó tárgyalásokat, és reméli, hogy átfogó megoldásra jutnak a kérdésben.
Nem az számít, mennyi idő alatt csináljuk, csak az, hogy jól csináljuk
- szögezte le az amerikai elnök.
Donald Trump amerikai elnök a G20-országcsoport oszakai találkozója után kezdett megbeszéléseket vasárnap Szöulban a dél-koreai államfővel.
A Fehér Ház közleménye szerint a találkozót az észak-koreai vezető kérte Trumptól, aki mikroblog-bejegyzésében azt közölte, hogy már rég szerette volna felkeresni a demilitarizált övezetet. A tervezett találkozóval kapcsolatban a sajtótájékoztatón azt mondta, elképzelhető, hogy csak kezet fognak egymással, mindazonáltal azt is hozzátette, hogy "egy kézfogás nagyon sokat jelenthet".
Mun Dzse In - aki elkíséri Trumpot az övezetbe - a tervezett találkozót történelmi eseménynek nevezte, és hozzátette, reméli, hogy Trump úgy vonul be a történelembe, mint az az amerikai elnök, amelyik békét teremtett a két Korea között.
Trumppal közös sajtótájékoztatóján Mun azt is leszögezte, hogy ő és Kim Dzsongun később fognak tárgyalni egymással.
Ugyanekkor Trump azt is hozzáfűzte, hogy a maga részéről "nem sieti el" Észak-Korea ügyét, és emlékeztetett arra is, hogy az Észak-Korea elleni szankciók továbbra is érvényben vannak.
Donald Trump tavaly júniusban Szingapúrban találkozott először Kim Dzsongunnal, és több vitás kérdésben született megegyezés, köztük a Koreai-félsziget atomfegyver-mentesítéséről. Mindazonáltal az atomfegyver-mentesítés ügyében nem történt konkrét előrelépés, mert Észak-Korea úgy vélte, az Egyesült Államok egyoldalú követeléseket támasztott, és nem viszonozta a feszültség elsimítását célzó gesztusait.
Februárban a vietnami Hanoiban tartott második csúcstalálkozó nem hozott kézzelfogható eredményt.
(origo.hu)
Komoly és megbízható hitel Komoly és megbízható hitelajánlat 24 órás nem banki hitel. Lakáshoz, vállalkozáshoz, (...)
michaela Nabízím půjčky vážným zájemcům. Hledáte půjčku na zahájení podnikání, buď na (...)
Hitel magánszemélyeknek gyors és megbízható Hello Mrs/Ms Ez az üzenet egyéneknek vagy mindenkinek szól akiknek konkrét hitelre van (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek