Fülöp G. László tengerentúli író „Máramarosszigeti történetek” c. könyve három esztendõvel ezelõtt, 2012-ben jelent meg a budapesti Fekete Sas Kiadónál.
Akkor sikerült be is szereznünk néhány kötetet, így a nagybányai olvasók meg is vásárolhatták a kiadványt, az elmúlt években azonban csak reménykedhettünk abban, hogy valaha személyesen is találkozhatunk a Tiszakécskén született ám Máramarosszigeten gyermekeskedõ íróval, s hogy közösen idézhetjük fel a hajdani rövidnadrágos csínytevõ legényke 1944-45 közötti életének mosolyra, máskor aggódásra késztetõ eseményeit, a Szalaván alatti Hunyadi és Iza utca környékének világát a II. világháború és az azt követõ idõk rendkívüli éveiben.
Nos úgy tûnik, most végre sor kerülhet az eseményre!
2015. június 24-én 18.00 órától NAGYBÁNYÁN a Teleki Magyar Házban,
2015. június 25-én 17.00 órától pedig MÁRAMAROSSZIGETEN, a Hollósy Magyar Házban
találkozhatunk Fülöp G. Lászlóval, aki ezúttal feleségével és barátaival látogat Erdélybe! A könyvbemutatókra – amelyeken a „Máramarosszigeti történetek” mellett a szerzõ más könyveit is meg lehet vásárolni („Dunától a Mississippihez”, „Minneapolis Tükör”, „Tollvonások”) – nagy szeretettel várunk minden érdeklõdõt!
FÜLÖP G. LÁSZLÓ Tiszakécskén, Máramarosszigeten és Szentendrén nevelkedett. Érettségi után egy évvel munkaszolgálatra vitték a komlói szénbányába, késõbb Budapestre az építõzászlóaljakhoz. Az 1956-os forradalomban aktív szerepet vállalt. 1957. január végén menekült Ausztriába. Építészmérnöki tanulmányait Bécsben, majd a Minnesota Állami Egyetem építészeti karán (USA) végezte el. 1963 és 1970 között tervezõ és projektmenedzser, majd 1975-ig a tervezés és fejlesztés menedzsere Minnesota állam Felsõoktatási Minisztériumában. Nyolc évig tanított építészeti tárgyakat fõiskolán, 1975-tõl Minnesotában majd 1983-tól Wisconsin államban, a két legnagyobb állami egyetemen. Feleségével, Sylvester Ágnessel együtt dolgozva elkötelezett vezetõje a Minnesotai Magyarok Szervezetének. Tagja és helyettes elnöke a Magyar Amerikai Koalíció Igazgató Tanácsának; elnöke volt a Magyar Baráti Közösségnek, tagja az Amerikai Magyar Szövetségnek. Írásai, esszéi megjelentek amerikai és magyar kiadványokban, irodalmi fordítói munkája is jelentõs.
2008-ban több évtizedes, a magyarságért végzett munkája elismeréseként a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetésben részesült.
ÚJ HITEL MINDENKINEK Helló, ROMHANYI ANIKO vagyok, legális és megbízható hitelező. kölcsönöket kínálok. (...)
ÚJ HITEL MINDENKINEK Helló, ROMHANYI ANIKO vagyok, legális és megbízható hitelező. kölcsönöket kínálok. (...)
Tordai Angela A nevem Tordai Angela, debreceni vagyok, most kaptam meg a hitelemet a Patricia Kingsman (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek