A nagybányai LENDVAY MÁRTON Színjátszó Kör 1990 óta minden év végét kabaréval zárta. Viszont, ezúttal szakítottak a szokással és egy fergeteges vígjátékkal rukkoltak elõ december 29-én, nevezetesen, Ray Cooney: Család ellen nincs orvosság volt terítéken a Városi Színház nagytermében zsúfolt ház elõtt.
(Szerkesztõségünk munkatársai – lévén, hogy a bemutató csütörtökön volt, ami éppen lapzártával esett egybe – a január 6-i, második elõadást tekintették meg, következésképpen ezt az elõadást vettük górcsõ alá.) Nos, amit láttunk, az egy ritka jó elõadás volt, fõleg egy amatõr csoporttól! A két felvonás alatt csak elvétve volt olyan jelenet, amely nem késztette tapsra a nagyérdemût.
De vegyük sorjába: két párhuzamos eseménnyel indul a játék. A Szt. András Kórház munkaközössége karácsonyi mûsorral szeretné meglepni pácienseit – egyrészt, közben nemzetközi ideggyógyász konferenciát rendez, amelynek vezérszónoka, dr. David Mortimore (Antal Róbert) éppen expozéját magolja – másrészt. Úgy néz ki, hogy a dolgok a rendes mederben folynak, de az ördög nem alszik és a patás állat úgy megtáncoltatja a szereplõket, megkavarja az eseményeket, hogy még a rendõrség sem tudja kibogozni a szálakat. De – mint a vígjátékban törvényszerû – minden megoldódik, szem nem marad szárazon a nevetéstõl. Summa summarum: kellemes élményben volt részünk a két felvonás alatt. (Igaz, a bemutató nézõi szerencsésebbek voltak, mint mi, mert az elõadás végén személyesen koccinthattak a színjátszó kör vendégeiként egy pohár pezsgõvel, de ami késik, nem múlik ...)
Az elõadást Diószegi Attila színmûvész rendezte. Nagyszerû munkát végzett, annál is inkább, mert meghallgatott más – okos – véleményeket, ötleteket is, együtt élt a szereplõkkel, nem ragaszkodott a sablonokhoz, rendhagyó színpadképet kreált, amiért minden elismerést megérdemel.
A szereplõk mindegyikét - lett-légyen fõ-, vagy mellékszereplõ – dícséret illeti, mindegyikük a maximumot hozta ki játékából. Azért ki kell emelnünk Antal Róbert – Egér (dr. Mortimore) fergeteges humorát, nagyszerû alakítását, Krizsanovszki Enikõ érett, jó érzékkel megformált feleséget (Rosemary), Krizsanovszki István (Hubert) remek szereplõ társa volt a fõhõsnek, Józsa András minden helyzetben élethû szerepet játszott, Böndi Linda iszákos fõnõvére nélkül nem lett volna igazi a vígjáték; Tate nõvér szerepében Szigeti Olga szép, szabatos beszédével, érett játékával emelte az elõadás színvonalát. Folytassuk a sort: az esetlen rendõr szerepét jól alakító Kovács Richárd, a Leslie-t játszó Maksai Mihály, a nõvért játszó Sárga Angéla, a habókos Billt megszemélyesítõ Hodacsek Péter, az Anya szerepében brillírozó Mezei Anna, a Sir Drake-et játszó Szigeti Gyula mind-mind szerencsés választásnak bizonyult.
Végezetül: súgó(k) nélkül nincs jó elõadás! Ezúttal három(!) súgója volt a produkciónak Chioreanu Babuci, Mezei Anna és Simori Sándor személyében.
Mégegyszer gratulálunk, Lendvaysok, további sikereket!!!
(Bányavidéki Új Szó)
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek