(BÚSz-beszámoló) Nemrég rendhagyó programsorozatot kezdeményeztek a szinérváraljai magyar tagozatú iskola óvónõi és tanítónõi, név szerint Tepfenhárdt Ágota projektvezetõ és együttmûködõ partnerei, Szilágyi Éva tanítónõ és Pop Mónika óvónõ. A négy programpontból álló sorozat a Bethlen Gábor Alap támogatásával valósul(t) meg, a „2014 - a külhoni magyar felsõsök éve” elnevezésû program keretében.
Az említett program célja a non-formális pedagógiai módszerek alkalmazásának elõsegítése. Ennek megvalósítását a „2014 - a külhoni magyar felsõsök éve” program keretében – a „2012 - a külhoni magyar óvodák éve” és a „2013 - a külhoni magyar kisiskolások éve” programok folytatásaként – külhoni magyar óvoda- és iskolapedagógusok együttmûködésével szervezik meg, óvodások, iskolások, szülõk, nagyszülõk bevonásával.
A programsorozat négy külön idõpontban megszervezett programpontból áll, melyek közül kettõ a közelmúlban zajlott le.
Az elsõ rendezvényre Gyermeknapon került sor, amikor az óvodások, kisiskolások szüleikkel, nagyszüleikkel együtt vehettek részt a játékokban, vetélkedõkben, a felhõtlen szórakozást kínáló tevékenységekben.
A programsorozat második pontjának a „Ne bántsd a fát, hisz õ is érez!” címet adták a szervezõk. Ennek keretében egy bográcsolással egybekötött kirándulást szerveztek a Szinérbe, ahová szép számban kísérték el a gyerekeket szülõk is. A múlt szombaton, a természet lágy ölén lezajlott esemény célja – a közösségépítés mellett – a gyerekek ismereteinek a gazdagítása, a természet kincseivel szembeni felelõs magatartás kialakítása volt.
Mit mondjak, a játékok, vetélkedõk, ismeretgyarapító és környezetvédelemmel kapcsolatos események hevében magam is visszavedlettem gyermekké, s bizony nehezen sikerült visszairányulnom a mindennapok szürke felnõttvilágába. A legjobbnak ebben a programpontban azt tartom, hogy a gyerekek megtapasztalhatták a természet közelségét, és láthatták, hogy a természetben sokszor érdekesebb játékokat fedezhetünk fel, mint mondjuk a legflancosabb plázai játszóházban. Az ilyen és ehhez hasonló programokat rendszeresíteni kellene oktatási intézményeinkben, hogy a felnövekvõ generáció testi-lelki elsorvadását, eltunyulását elkerüljük.
Ez zajlott le eddig a programsorozat keretében, a továbbiakban pedig szeptemberben és októberben kerül sor a harmadik, decemberben pedig a negyedik eseményre. A harmadik programpont elnevezése: „Táncra, babám!”, melynek keretében táncolni oktatják a gyerekeket, a szülõk és a hozzátartozók bevonásával. A Tímár-módszert alkalmazva, szatmári csárdást és népi gyermekjátékokat tanítanak majd meg a résztvevõknek. A programpont célja: megismertetni a gyerekekkel a népzene, a néptánc szépségeit.
Az utolsó, 16 napra kiterjedõ programpontra november 27-e és december 18-a között kerül sor, és a karácsonyi ünnepkörrel kapcsolatos eseményeket öleli át, s szintén szülõk, hozzátartozók bevonásával valósul meg.
Tamási Attila
Hitel ajánlat tanúsága Tájékoztatom Önöket, hogy ennek a hölgynek köszönhetően 10.000.000 Forint hitelt kaptam a (...)
INVESTMENT FINANCE GROUP A közel 20 éves hosszú lejáratú hitelekre szakosodott Investment Finance Group társaság (...)
INVEST FINANCE GROUP A közel 20 éves hosszú lejáratú hitelekre szakosodott Investment Finance Group társaság (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek