„A Monte Medio, – Felsőbánya értékei” címszóval szervezték meg idén a már hagyományossá vált Nemzetközi tájképfestő tábort július 20-30. között Felsőbányán. Július 29-én, pénteken került sor a táborzáró kiállításra. A Sportklub udvarán, a tábor 12 képzőművésze több mint 30 alkotását csodálhatta meg a közönség. Az alkotások többsége a várost, és a környező természetet ábrázolják.
„Ezekkel a szép képekkel, amit a mai tárlaton, és táborzárón lehet látni, sikerül már többedik alkalommal is, hagyományt folytatni. Felsőbánya mindig híres volt a festészetet illetően, akár a régi évekről, a nagyon nagy festőkről beszélünk, akár a kortárs festőművészek munkáiról. Így sikerül évek óta egy festőtábort összehozva kialakítani azokat a munkákat amelyek a várost, a városképet, a környező természetet ábrázolják,” – mondta Hitter Ferenc , a festőtábor szervezője.
A tájképfestő táborban résztvevő képzőművészek: Balló Andrea Szegedről, Both Teodora és Gonda Zoltán Debrecenből, Kóter László, Kovács Emil Lajos Talpos Elizabeth és Tent Aurel Szatmárnémetiből, Kovács Bertalan, Mile László, Papiu Grety, Suciu Nicolae és Váma János Nagybányáról voltak.
Hitter Ferenc, a festőtábor szervezője nagyon örvend annak, hogy olyan kitűnő festőművészeket ismer és hívhat meg a táborba, akik örömmel festenek, és nagyon szépnek látják Felsőbányát és környékét. A festőművészek közül vannak akik nagy szeretettel járnak nem csak táborozni, hanem egyénenként, külön-külön is festeni tájképeket. Kovács Emil Lajos, Talpos Elizabet Szatmárnémetiből, éppen úgy járnak Felsőbányára mint annak idején Litteczky vagy Krausz Ilona jártak.
A festőtábor résztvevői mindannyiszor megmutatják Felsőbánya egy-egy új arcát. Felsőbánya számára nagyon fontos, hogy felélesszék azokat a művészeti mérföldköveket amelyet elődeink elindítottak Felsőbányán és Nagybányán, – mondta Pasca Dorin, Felsőbánya polgármestere.
Kovács Bertalan, egyetemi tanár, és festőművész bevallása szerint már gyermekkora óta szereti Felsőbányát, és izgatottan mondott köszöntetet a tábor szervezőinek.
Kovács Emil Lajos festőművész is megköszönte a lehetőséget, hogy részt vehetett a táborban, és elárulta, hogy már kinézte azokat a motívumokat amit jövőre meg fog festeni.
Tent Aurel képzőművész szerint a tábor egy tisztelgés azokra az elmúlt időkre amikor Felsőbányát a festészet és a bányászat jelképezte.
Idén sikerült egy aquarelle festőt is hozni a táborban, és egy szatmárnémeti szobrászművészt. Kóter László egy domborművet alkotott bányász motívummal, amit a városházán helyeznek el.
A festményekről visszatekint az a szeretet amellyel a művészek festettek. A művek kromatikája vidám, meghitt hangulatot ad át a közönségnek.
A tábor tematikája Felsőbánya volt, előszeretettel választották a tájképfestészetet, és ezen belül az urbánus festészetet. A festőművészek rengetek vázlatot visznek el magukkal, amit a következő időszakban meg fognak festeni, mely ugyancsak Felsőbánya természetét fogja tartalmazni- árulta el Hitte Ferenc , a festőtábor szervezője.
A tábor tagjainak fele visszatérő, Hitter Ferenc szervező számára vannak olyan örökös tagok, akiket soha nem szeretne elveszíteni.
A művészek reggeltől estig festettek, viszont volt egy gyalogos séta, ahol a környék tájából lehetőségük volt inspirálódni, és autóval egy hosszabb kiránduláson vettek részt mely sokak számára az ihletet biztosította.
Hitter Ferenc szervező tervei közé tartozik egy állandó galéria létrehozása a városban.
mmhirlap.ro
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek