Gazdag karácsonyi könyvkínálat, Dragomán György, Mircea Eliade és Gaál Mózes művei, valamint Radnóti Miklósné Gyarmati Fanni naplója e heti ajánlatunkban.
Folytatódik karácsonyi ünnepi akciónk, mely hétről hétre bővülő kínálattal várja kedves olvasóinkat! A legkisebbeknek kedvező áron ajánlunk kifestőket, foglalkoztatókat, lapozókat, karácsonyi témájú verses- és meséskönyveket, a felnőtteknek pedig kreatív ötleteket tartalmazó kiadványokat és szakácskönyveket gyűjtöttünk egy csokorba. Ezen kívül pedig kedvező áron, 25-80 %-os kedvezménnyel kaphatók nálunk olyan kiadványok, amelyek szintén a karácsonyfa alá kívánkoznak, akár gyermekek, akár felnőttek részére!
A szépirodalom kedvelői bizonyára örömmel hallják, hogy újra megjelent az erdélyi származású, tehetséges, fiatal író, Dragomán György regénye, A fehér király. Hogyan dolgozza fel egy tizenegy éves kamasz, ha apját a szeme láttára hurcolják a Duna-csatorna munkatáborába? Hogyan éli meg az apa hiányát és az elhurcolás köré épített családi hazugságokat vagy titkolt történeteket? A hol vicces, hol tragikus történetekből kirajzolódik egy abszurd, de gyerekszemmel mégiscsak szép világ, amely inkább elemeiben, mint konkrét történelmében azonos a kora nyolcvanas évek Erdélyével és Romániájával.
A Helikon Kiadó gondozásában újonnan jelent meg a XX. század egyik legnagyobb vallástörténészének és néprajztudósának, Mircea Eliadenak Jóga. Halhatatlanság és szabadság című munkája. Eliade a kalkuttai egyetemen ismerkedett meg az indiai vallással és kultúrával. A hároméves elméleti képzés mellett fél évet eltöltött egy ásramban, hogy egy guru segítségével elsajátítsa a jógatechnikákat. Összefoglaló munkája a téma egyik legkiválóbb európai összegzésének számít.
A történelem iránt érdeklődőknek ezen a héten Gaál Mózes Magyar nők című művét ajánljuk, amely reprint kiadásban jelenik meg. A Magyar nők történelmünk sorsfordító esztendeit mutatja be, ezúttal női sorsokon keresztül: a kora középkori európai viszonyokba beilleszkedni próbáló magyarság történetétől kezdve az Árpád-kor, majd az Anjouk intrikái mellett egészen Mátyás korának ábrázolásáig, illetőleg az azt követő török kor viszontagságainak izgalmas visszaadásáig. A kortörténeti utazás utolsó fejezete a Wesselényiek törekvésein keresztül a magyar és császári viszontagságokba engednek bepillantást.
Ebben az évben, 101 éves korában hunyt el Gyarmati Fanni, Radnóti Miklós özvegye, akinek 1935-től 1946-ig írt Naplója most a nyilvánosság elé kerül. Gyarmati Fanni saját bevallása szerint azért kezdett naplóírásba, hogy nyoma maradjon mindannak, ami költő férjével és vele együtt történt. A tizenkét éven át, sokszor napi rendszerességgel vezetett napló egyszerre korrajz és személyes sorstragédia. Az olvasó előtt megelevenedik a Radnóti házaspár szűkebb élete és környezete: bepillanthatunk a haladó magyar irodalmi és művészeti élet hétköznapjaiba egy mind jobban fasizálódó országban. A megrázó és páratlan értékű szöveg két kötetben kerül az olvasók elé.
Ha összefoglalónk felkeltette az érdeklődését, az alábbi linkre kattintva elolvashatja a részleteket!
Potrzebujesz pomocy finansowej? Potrzebujesz pomocy finansowej? W przypadku wszystkich potrzeb związanych z finansowaniem (...)
Potrzebujesz pomocy finansowej? Potrzebujesz pomocy finansowej? W przypadku wszystkich potrzeb związanych z finansowaniem (...)
Need financial help? Need financial help? For all your cash or loan financing needs, contact me so I can help (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek