A bevándorlók kétszer is áttörték a kerítést az egyik röszkei határátkelőnél, a rendőrök könnygázzal válaszoltak. A déli határon folyamatos vízágyúzás volt délután. A migránsok később dobálták a rendőröket. Megszólalt a külügyminiszter, biztonságpolitikai szakértők, a kormányfő biztonságpolitikai főtanácsadója és a kormányszóvivő is. Este a Die Pressének nyilatkozva Orbán Viktor kijelentette, tovább épül a kerítés.
A bevándorlók kétszer is áttörték a kerítést az egyik röszkei határátkelőnél, a rendőrök könnygázzal válaszoltak. A déli határon folyamatos vízágyúzás volt délután. A migránsok később dobálták a rendőröket. Megszólalt a külügyminiszter, biztonságpolitikai szakértők, a kormányfő biztonságpolitikai főtanácsadója és a kormányszóvivő is. Este a Die Pressének nyilatkozva Orbán Viktor kijelentette, tovább épül a kerítés.
– Horgoson többször benyomták a kerítést a migránsok, a tőlük ultimátumot kapott magyar rendőrség vízágyút és könnygázt vetett be.
– A szerb hatóságok hosszasan kivártak, mikor közbeléptek, a migránsok megbékéltek. A közbelépést Szijjártó Péter kérte Belgrádtól.
– Orbán Viktor bejelentette: horvát kerítés is lesz.
– Megnéztük a tranzitzónának nevezett senki földjét. Az MNO riportját ide kattintva olvashatja.
– A keddi nap során 3500 menekültet állítottak meg a német hatóságok a német–osztrák határon. Az elmúlt huszonnégy órában 367 határsértőt fogtak el a rendőrök országszerte.
– Előző percről percre frissült tudósításunkat ide kattintva olvashatják.
– Információja, fényképe van? Kérjük, küldje el a szerk@mno.hu címre!
16:47
A Blikk videója a kerítés áttöréséről.
16:48
Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő az M1-nek: „Erre számítani lehetett. Nyilvánvaló volt, hogy a rendőrség és a hadsereg ezt fel kell, hogy tartóztassa. Határozottan és jogszerűen kell fellépniük a hatóságoknak. A tömeg nem hajlandó tudomásul venni a magyar rendelkezéseket, és ez független attól, hogy a migránsok igazat mondanak vagy sem. Ha az EU nem ad választ a helyzetre, a nemzetállamok fognak.”
![]() |
ARMEND NIMANI / Europress/AFP |
16:48
Gumilövedékes rendőri erők tartanak a kritikus határszakaszra a Hír TV információi szerint.
![]() |
Marko Djurica / Reuters |
16:48
Valami lángokban áll Röszkén, fekete füstöt ereszt, hamarosan megtudjuk, mi az.
16:49
A röszkei határon kialakult helyzetre való tekintettel – a helyzet normalizálódásáig – azt javasolják az állat-, illetve növény-egészségügyi határellenőrzésben érintett szállítmányozó cégeknek, hogy kerüljék el az érintett határátkelőhelyet. A Nébih szerint Horvátország vagy Románia felé érdemes kerülni. (MTI)
16:50
Eközben Horvátországban: Helyszíni információink szerint Horgosról buszokkal, Belgrád felől taxikkal szállítják a migránsokat a szomszédos Horvátország felé. Ott rendőrök várják őket, akik ismét buszokra szállítják az illegális határátlépőket.
16:51
Szijjártó Péter a köztévének kevéssel 17 óra előtt elmondta, Ivica Dacic szerb külügyérrel folytatott egyeztetésén arra kérte kollégáját, hogy a szerb erők segítség a magyarok munkáját, és ezt a kérést Dacic adja tovább a belügyminiszternek. A diplomácia eszköztára ennyiben Szijjártó szerint ki is merül.
16:52
Egyre több Horgoson várakozó migráns dönt úgy, hogy inkább elindul Horvátország felé, és megpróbál ott bejutni az Európai Unióba – tapasztalta az MTI tudósítója a helyszínen. Kedden körülbelül ötven migráns vette igénybe az M5-ös autópályán fekvő horgosi átkelőnél várakozó, Magyarkanizsára induló autóbuszt, szerdán már öt-hat busz indult a pihenőhely felé.
16:53
Egy körülbelül 30 főből álló migránscsoport megérkezett a szerb–horvát határon fekvő Zomborra – közölte a szerb sajtó. (MTI)
16:55
Szlovénia a migrációs válság miatt ideiglenes határellenőrzést vezet be a Magyarországgal közös határán – jelentette be Miro Cerarminiszterelnök. Az STA szlovén hírügynökség korábban arról számolt be, hogy a ljubljanai kormány tanulmányozza az útlevél-ellenőrzés visszaállításának lehetőségét a magyar határon. (MTI)
Genuine loan offers apply now Do you need finance to start up your own business or expand your business, Do you need funds to pay (...)
LOAN OFFER APPLY FOR MORE INFO I know of a genuine loan company that can grant you a loan without any problem or delay with a very (...)
A LEGJOBB ÚJ HITEL Helló, ROMHANYI ANIKO vagyok, legális és megbízható hitelező. kölcsönöket kínálok. (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek