Továbbra is kilátástalannak tűnik a Szatmárnémeti szimbólumának számító, a magyar szecesszió remekeként ismert Pannónia (mostani nevén Dacia) Szálló helyzete.
Mint megtudtuk, bár kinézte magának egy tőkeerős vevő az ingatlant, aki elvégezte volna a szükséges felújítási munkálatokat, a potenciális beruházó elállt vásárlási szándékától, amikor megtudta: a hotel megrongálása miatt bűnvádi per van folyamatban, mely egyebek mellett a szatmárnémeti önkormányzat totojázása miatt nem halad.
A szatmárnémeti Pannónia Szállót a 20. század első éveiben építették városi közpénzből, melyet a kommunista rendszer idején a megyei turisztikai vállalat használt. A rendszerváltást követően a cég jogutódjának alkalmazottai privatizálták, majd eladták az ingatlant. A tulajdonos hozzálátott a felújításhoz, azonban a munkálatokat anyagi források hiányában felfüggesztette, így évek óta kihasználatlanul áll az épület, melynek állapota és kinézete egyre romlik.
Az avasi nagyvállalkozó, Vasile Ţânţaş korábban bejelentette: eladná a szállót, az elővásárlási joggal rendelkezők pedig – a művelődési minisztérium, illetve a Szatmár megyei és a szatmárnémeti városi önkormányzat – egyaránt visszautasították az ajánlatot, így az A kategóriás műemlék szabadon értékesíthetővé vált.
Altfatter Tamás Szatmár megyei alprefektus tavaly augusztus végén beszélt lapunknak arról, hogy komoly vevő akadt a Pannóniára, akinek nevét nem árulta el, mindössze annyit mondott, hogy egy erdélyi román beruházóról van szó, aki rendelkezik az ingatlan felújításához szükséges pénzzel. A helyettes kormánymegbízott szerint a vállalkozó a hotelt eredeti rendeltetésének megfelelően, azaz szállodaként kívánta volna üzemeltetni a restaurálás után.
Most ismét megkerestük Altfatter Tamást, aki közölte: a beruházó úgy nyilatkozott, hogy aktualitását vesztette a tervezett vásárlás, miután megtudta, hogy bűnvádi eljárás van folyamatban az ingatlan megrongálásának ügyében, melyet a megyei műemlékvédelmi igazgatóság kezdeményezett az épület jelenlegi tulajdonosával szemben.
A Szatmár megyei törvényszéki ügyészség egyébként tavaly márciusban küldött egy átiratot a szatmárnémeti polgármesteri hivatalnak, melyben arra szólították fel az önkormányzatot, hogy nyilatkozzék: részt kíván-e venni felperesként a Pannónia Szálló megrongálása miatt kezdeményezett perben, továbbá azt is kérték, hogy közöljék a kártérítésként követelt összeget. A válaszadásra tavaly szeptember elsejéig adtak határidőt, a városvezetés azonban halasztást kért, az igénnyel kapcsolatban pedig a mai napig sem született döntés.
Dorel Coica polgármester a napokban a sajtónak kifejtette: szakértők bevonásával fontolgatják jelenleg, hogy érdemes-e az önkormányzatnak beszállnia a perbe, és ha igen, mekkora összegű kártérítési igényt fogalmazzanak meg.
krónika.ro
Mark Nabízíme soukromé, komerční a osobní půjčky s velmi nízkými ročními úrokovými sazbami (...)
Loan Good day , we are private lenders and We offer urgent personal/commercial loans at affordable (...)
Loan Offer Good day , we are private lenders and We offer urgent personal/commercial loans at affordable (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek