Elkészült az új decentralizációs tervezet; a dokumentumot Liviu Dragnea csütörtökön továbbította az államfőnek, a minisztériumoknak, a parlamentnek és a helyi hatóságoknak.
A fejlesztési miniszter a bejelentést követően megjegyezte, bízik benne, hogy a decentralizáció már jövőre megvalósul. Pénteken pedig azt mondta, Klaus Johannis államfő még mindig támogatja a decentralizációt, bár választ még nem adott a dokumentumra.
A Mediafax hírügynökség szerdán közölte, hogy a kormány új decentralizációs tervezetet dolgozott ki, amely bővítené a megyei és helyi önkormányzatok hatáskörét. Liviu Dragnea azt mondta, egyelőre egy stratégiai tervezetet dolgoztak ki, amely az idén végrehajtandó intézkedéseket tartalmazza, illetve javaslatokat próba-projektekre, amelyekkel felmérhetik, hogy milyen hatása lesz a tervezett közigazgatási átszervezésnek.
A fejlesztési miniszter a következő időszakban várja a helyi hatóságok és a minisztériumok visszajelzését, és azt tervezik, hogy év végéig véglegesítik a decentralizációs törvényt, jövőre pedig gyakorlatba is ültetik az átszervezést.
A korábbi decentralizációs tervezetet, amelyet 2013-ban kezdeményeztek, azért nem valósították meg, mivel a jogszabályt alkotmányellenesnek minősítette az alkotmánybíróság.
transindex.ro
Hitel Kölcsönre van szüksége? Minden típusú pénzügyi kölcsönt kínálunk megfizethető, (...)
Kölcsönre van szüksége Kölcsönre van szüksége? Minden típusú pénzügyi kölcsönt kínálunk megfizethető, (...)
HITEL Kölcsönre van szüksége? Minden típusú pénzügyi kölcsönt kínálunk (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek