ET
2024. november 28., csütörtök Stefánia napja
árfolyam:
1 euro = 4.9765 RON
1 dollár = 0.0432 RON
100 forint = 1.2085 RON

„Az nem multikulturalizmus, hogy beözönlik egymillió bevándorló”

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Míg Michel Houellebecq a maga sírját ásó Nyugatról írt könyvet, egy magyar író új regényében a hazájuk pusztulásáért a liberalizmust és globalizációt okoló holland telepesek alapítanak puritán kolóniát a magyar Alföldön. Hász Róbertet a multikulturalizmusról és szekértáborokról is kérdeztük. Nagyinterjú a friss Heti Válaszban.


„Szerintem nem az a valódi multikulturalizmus, hogy beözönlik egymillió bevándorló, hanem az, ami Erdélyben vagy a Vajdaságban van, ahol az ott élő népek az évszázadok alatt megtanulták többé-kevésbé elviselni egymást. Kilengések vannak, de nagy problémák nincsenek. Nagy problémák ott léteznek, ahol hirtelen jelenik meg hatalmas tömeg, és élesek a kontrasztok” – mondta a Heti Válasznak adott interjújában Hász Róbert új regénye, az Ígéretföld kapcsán. A mű egy olyan jövőben játszódik, amelyben az Alföldön már nem élnek magyarok, csak holland telepesek és gazdag cigány kereskedőcsaládok.

„A feleségemmel beszélgetve került szóba, hogy mi lenne, ha megfordulna a világ, és nem mi járnánk vendégmunkásként külföldre, hanem a németek és a skandinávok hozzánk. Ehhez jött a „kis zöld emberkék” krími beszivárgása, vagyis az orosz katonai agresszió, ami a Kelet és a Nyugat közötti háborús motívum alapja” – avatott be a mű megszületésének kulisszatitkaiba az 51 éves szegedi író, akinek előző regényei Nyugat-Európában is sikert arattak.

A künde című történelmi regényének francia kiadása például tízezernél is több példányban kelt el, miközben itthon sokan beskatulyázták az Árpád fejedelem idején játszódó művet.„Ez egy krimi. A franciáknál átjött a történet, a magyar profi olvasók – a kritikusok és az írók – viszont mintha nem tudnának regényt olvasni. Eleve belelátnak dolgokat. Régi magyarok? Ja, akkor biztosan jön a nemzeti pátosz. Közben meg ez csak egy történet, ami akkor játszódik” – mondta erről az író, aki a XVII. századi jezsuita városállamok ideális társadalmairól, a sci-fi irodalom értékeiről és a magyar irodalom szekértábor-logikájáról is vallott.

A nagyinterjú a május 28-i Heti Válaszban olvasható. Lapunk elektronikus formában a Digitalstandon is megvásárolható.

valasz.hu

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


rmdsz
Uj Szo
Rmdsz
tmh
GaGa
Reklam
Reklam
rmdsz
banyavidek