crin
2025. április 22., kedd Csilla napja
árfolyam:
1 euro = 4.9773 RON
1 dollár = 4.3756 RON
100 forint = 1.2211 RON

Belehúztak az aláírók: rengeteg támogatást kap az utolsó napokban az SZNT kezdeményezése

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Napi csaknem 50 ezer támogató aláírásról számolt be Izsák Balázs, a Székely Nemzeti Tanács elnöke, aki szerint ha „mindenki hoz még egy embert”, sikerre vihetik a nemzeti régiók védelméről szóló európai polgári kezdeményezést.


Az utolsó métereken felcsillant a reménysugár a nemzeti régiókról szóló európai polgári kezdeményezés sikerét illetően: elektronikus formában vasárnap délutánig több mint 470 ezren támogatták aláírásukkal a Székely Nemzeti Tanács előterjesztését. „Túlléptük a tegnapi rekordot, 24 óra alatt 48808 aláírás. Öt nap van hátra! Ha tart még a magyar csoda, akkor a hosszabbításban minden figyelmünket a négy uniós államra összpontosítjuk, hogy végül meg legyen a hét! A 450 000 aláírót kérem:

ma és a következő négy napban hozzon mindenki még egy embert!” – írta vasárnap délelőtt Facebook-oldalán Izsák Balázs. Az SZNT elnöke – az aláírni akarókkal együtt – szombaton még amiatt bosszankodott, hogy műszaki hiba miatt elérhetetlenné vált az Európai Bizottság által működtetett internetes platform. „Az Európai Bizottság hibájából 2000 támogatást veszítünk óránként!” – írta Izsák szombat délelőtti Facebook-bejegyzésében, de szerencsére később kijavították a hibát.

Egyébként újabb és újabb neves magyar közéleti személyiségek írják alá a kezdeményezést. „Ha csak egy picit is együtt érzel a határainkon kívül élő magyar emberekkel, akkor írd alá te is... Én megtettem” – írta Facebook-oldalán Kovács „Kokó” István olimpiai bajnok ökölvívó. Hétvégén Hosszú Katinka is aláírta a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) kezdeményezését, hogy az Európai Unió a jövőben sokkal jobban figyelembe vegye a különböző régiók nemzeti jellegzetességeit, mint jelenleg – olvasható az Írdalá.hu közösségi oldalán.

Szili Katalin miniszterelnöki megbízott az M1 aktuális csatorna péntek reggeli műsorában hangsúlyozta, egy perc is elég, hogy áldozzunk a nemzetért, a nemzeti közösségekért. A miniszterelnöki megbízott mindenkit arra kért, határon innen és túl, hogy segítse a nemzeti régiók védelméért indított kezdeményezést.

Mint ismeretes, az aláírásgyűjtés célja, hogy a kisebbségek által lakott régiók közvetlenül kaphassanak támogatási forrásokat az Európai Unió költségvetéséből. Ezen kívül azt is célozza, hogy az Európai Unió kiemelten támogassa azokat a régiókat, amelyeket nemzeti, etnikai, kulturális, vallási, nyelvi sajátosságok különböztetnek meg az őket körülvevő területtől. Az aláírásgyűjtés tavaly május 7-én indult, és idén május 7-ig, azaz csütörtökig egymillió szignó szükséges legalább hét tagállamból ahhoz, hogy az Európai Parlament foglalkozzon a kérdéssel, az Európai Bizottság közmeghallgatást tartson a témában. Eddig csak Romániában, Magyarországon és Szlovákiában sikerült átlépni a lakosságszám-arányos küszöböt, az Unió más országaiban vasárnapig a kötelező szignószám 10 százalékát sem érték el.

A petíciót már nemcsak a nemzetiregiok.eu oldalon, hanem az irdala.hu weboldalon is alá lehet írni. Mint ismeretes, az aláírásgyűjtés papíralapon is zajlott a szükségállapot bevezetése előtt, ám az így kapott támogató szignókat még nem összesítették. Az RMDSZ közel 150 ezer, papíron gyűjtött aláírást adott át az SZNT-nek.

(kronikaonline.ro)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


crin
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Valódi online hitel minden rászorulónak Jó napot kívánok, Forduljon hozzánk valódi online kölcsönért, pénzügyi helyzetétől (...)

Půjčku můžete získat od 40 000 Kč do 30 000 000 Kč Dobrý den, hledáte legálního a spolehlivého věřitele? Potřebujete půjčku? Potřebujete (...)

RUGALMAS HITELEKET KÍNÁLUNK Helló, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős pénzügyi (...)

adj fel hirdetést
Noileg
tmh
GaGa
Reklam
Reklam
crin
banyavidek