Több településen megemlékeznek ma az 1849. október 6-án kivégzett 13 aradi vértanúról.
A Pro Iuventute Egyesület és a Kolozs megyei RMDSZ hagyományosan megemlékezést szervez az aradi vértanúk emlékére kedd délután 5 órától Kolozsváron. A járványügyi helyzetre való tekintettel a szűk körű koszorúzást élőben közvetítik a Magyar Ifjúsági Központ Facebook-oldalán.
Az aradi vértanúk kivégzésének 171. évfordulója, október 6. alkalmából Aradon kedd délután 2 órakor megemlékezést tartanak a Vesztőhelyen. A délután 5 órára a Szabadságszobornál meghirdetett szentmisére, a kedvezőtlen időjárás miatt, a minorita templomban kerül sor, amelyet a Szabadság-szobornál emlékünnepség és főhajtás fog követni délután 6 órától.
A magyar kormány 2001-ben nyilvánította a magyar nemzet gyásznapjává október 6-át, amikor az 1848-49-es forradalom és szabadságharc leverése után Aradon kivégzett 13 vértanúra, valamint az aznap Pesten kivégzett gróf Batthyány Lajosra, Magyarország első független, felelős kormányának vezetőjére emlékezünk.
(kolozsvariradio.ro)
EXPRESS HITELT KERES? Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, becsületes, 1 órán belüli gyorskölcsönt nyújtó online (...)
EXPRESS HITELT KERES? Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, becsületes, 1 órán belüli gyorskölcsönt nyújtó online (...)
agenthinson@gmail.com Kölcsönre van szüksége? Mindenféle pénzügyi kölcsönt kínálunk, rövid és hosszú (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek